1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadına Şiddeti Dans Ederek Protesto Ettiler

Kadına Şiddeti Dans Ederek Protesto Ettiler

Kadına Şiddeti Dans Ederek Protesto Ettiler
A+A-

Atatürk Havalimanı'nda çalışan kadınlar, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kadına yönelik şiddeti dans ederek protesto etti. Havalimanında dans eden kadınların gösterileri renkli görüntülere sahne oldu.

Atatürk Havalimanı'nda çalışan kadınlar, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kadına yönelik şiddeti dans ederek protesto etti. Havalimanında dans eden kadınların gösterileri renkli görüntülere sahne oldu.
Dünyada "One Billion Rising" adıyla yürütülen kampanya çerçevesinde "Break the Chain" (Zinciri Kır) adlı şarkıya özel koreografi hazırlayan Atatürk Havalimanı'nda çalışan kadınlar, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde saat 16.00 da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş katında toplandı. Önce ısınma hareketleri yapana kadınlar, daha sonra eğitmen eşliğinde hep birlikte dans etmeye başladı. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidişte dans eden yaklaşık 100 kadını yolcular büyük ilgiyle izledi.
"BUGÜN SEVGİLİLER GÜNÜ ÖLDÜREN SEVGİ İSTEMİYORUZ"
Kadına yönelik şiddet, tecavüz tüm sıkıntılara, baskılara son demek için şarkıdaki gibi zincirleri kırmak için dans ettiklerini belirten Hava Trafik Kontrolörü Özlem Keleş, "Bugün bütün dünyada yapılan bu anlamlı pretestoya, biz havaalanı kadınları çalışan kadınlar olarak ufak bir katkıda bulunmak istedik. Ve arkadaşlarımızla, güzel provalarla bu anlamlı güne katkı yapacağız dedik. Bugün buradaydık. Birlikte bir arada olmak çok güzeldi. Kadına yönelik şiddet, tecavüz vesaire tüm sıkıntılara, baskılara son demek için aynı şarkıdaki gibi zincirlerimizi kırmak için havaalanı çalışanları olarak burada dans ettik. Bugün sevgililer günü öldüren sevgi istemiyoruz. Bütün dünyanın mesajı buydu. Bizim de insanlara buradan mesajımız bu. Havaalanında olan bütün sendikalar destek verdi. Dernekler destek verdi. Çalışanlar çok büyük destek verdiler. Bugün burada havaalanı çalışanı olarak 100 kadın dans ettiler. Ve birlikte olmak birlikte varız demek çok güzeldi" dedi.
Duygularını anlatan bir başka kadın ise "Biz bütün kadınlar olarak mesajın gittiğine inanıyoruz. Bugün burada bu ülkenin farklı renkleri olarak hepimiz bir araya geldik. Buradan aslında bütün dünyaya, bütün ülkeye göstermek istiyoruz. Çünkü görüyorsunuz bu ülkenin farklı renkleriyiz. Kadınlar olarak biz bunu gerçekleştirdik. İnanıyorum ki Türkiye'deki bütün sorunları biz kadınlar halledeceğiz. Buradan dünyaya barış mesajı veriyorum. Onu ancak biz yapacağız, bize güvensinler" şeklinde konuştu.
(KS-ET-Y)

14.02.2013 17:34:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT