1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Meclisi Gelenekleri Yaşatıyor

Kadın Meclisi Gelenekleri Yaşatıyor

Kadın Meclisi Gelenekleri Yaşatıyor
A+A-

Asuman Sert başkanlığındaki İzmit Belediyesi Kadın Meclisi paylaşımı artırmak, ilişkileri güçlendirmek varsa dertleri dinlemek ve dayanışmayı sağlamak için yaşlı ziyaretlerinde bulunuyor. Ziyaretler s

Asuman Sert başkanlığındaki İzmit Belediyesi Kadın Meclisi paylaşımı artırmak, ilişkileri güçlendirmek varsa dertleri dinlemek ve dayanışmayı sağlamak için yaşlı ziyaretlerinde bulunuyor. Ziyaretler sırasında yaşlılara hediyeler de verilerek onların gönlü alınıyor.
Haftanın bir gününü yaşlı ziyaretlerine ayıran Kadın Meclisi üyeleri, Karabaş Mahallesinde oturan 82 yaşındaki Semiha Özdül'ü, 65 yıllık evli Rafet (86) ve Hacer (81) Süzer çiftini, 87 yaşındaki Zeliha Yaşar'ı, 87 yaşındaki Fahriye Taştekin'i, Terzibayırı Mahallesinde oturan ve yalnız yaşayan 77 yaşındaki Asiye Elmas'ı, 78 yaşındaki Güner Güntut'u ve Ulugazi İlkokulu yanında küçük poşetlerde toprak, defne yaprağı, ıhlamur gibi ürünler getirip satan 68 yaşındaki Yeter Teyze'yi ziyaret ettiler. Ziyaretler sırasında sohbetler edilip çeşitli konularda karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu. Kadın Meclisi üyeleri yaşlıların sorunlarını da dinleyip onlara çözüm konusunda yardımcı da oluyorlar. İzmit Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Asuman Sert, bu ziyaretlerin değerlerimizi yaşatmak için önemli olduğunu söyleyerek, " Ziyaretlerimiz kapısını çalıp el öpmedik yaşlı kalmayıncaya kadar devam edecek" dedi.
(MA-MA)

04.02.2013 10:59:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT