1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Kadın Kebap Ustası Erkeklere Taş Çıkartıyor

Kadın Kebap Ustası Erkeklere Taş Çıkartıyor

Kadın Kebap Ustası Erkeklere Taş Çıkartıyor
A+A-

Van’da Berram Izgara ve Ev Yemekleri işletmecisi Nurgül İlkan, pişirdiği kebaplarla adeta erkek ustalara taş çıkarıyor.


Yaklaşık bir yıldır lokanta işleterek aile bütçesine katkı sağlayan İlkan, kadınların iş hayatına atılması gerektiğini vurguladı. Hem aile bütçesine katkı sağlamak hem de çocuklarına güzel bir gelecek sağlamak amacıyla iş hayatına atıldığını ifade eden İlkan, “Bir kız ve iki oğlum var. Çocuklarıma güzel bir gelecek, güzel bir yaşam sunmak için bir anne olarak elimden gelen gayreti gösteriyorum. Bu amaçla yıllardır iş hayatına atılmak istiyordum. Eşimin de bana destek olmasıyla böyle bir işe giriştim” dedi.

Kadınların her işte başarılı olabileceğinin altını çizen İlkan, “Bayanların sosyal hayatlarının daha iyi, daha güzel olması için böyle işlere girişim yapmaları gerekiyor. Kadının yapamayacağı iş yoktur. Yeter ki istek ve azim olsun. Bayan arkadaşlarıma tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kadın Kebap Ustası


Yaptığı işin zor olmadığına da değinen İlkan, “Sürekli mutfakta yemek yaptıkları için böyle işlerin bayanlara zor gelmemesi gerekiyor. Kebaplarımı yaparken sevgimi katıyorum. Daha önemlisi severek yapıyorum. Bayan elinin değmesi farklı bir lezzet katıyor. Ayrıca bayan olduğum için müşteriler titizlik konusunda daha çok hassasiyet gösteriyorlar. Bayanın olduğu yerde temizlik ve hijyen daha çok olur. Yedikleri içtikleri her şeye daha çok önem verirler. Şimdiye kadar kimseden şikayet görmedim. Kendi çabalarım ve eşimin desteğiyle her konuda azimliyim. İnşallah işimde yükselir daha iyi bir yere gelirim” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT