1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Kadın Girişimcilere Sertifika

Kadın Girişimcilere Sertifika

Kadın Girişimcilere Sertifika
A+A-

Van Sanayici ve İş Kadınları Derneği’nin (VASİKAD) düzenlediği girişimcilik kursunu tamamlayan 60 kursiyere belgeleri törenle verildi.


VASİKAD’ın Van Ticaret ve Sanayi Odası’nda (Van TSO) düzenlediği sertifika törenine Van Defterdarı Mehmet Durusoy, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, DAKA Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, KOSGEB Müdürü Bilal Emre Yörük, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Şemsettin Bozkurt, Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karahan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi Fuat Sami, Bursa Kent Gazetesi Müdürü Arzuhan Kutlucan ve çok sayıda kadın üye katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan VASİKAD Başkanı Özge Burak Değer, derneklerinin amacına değindi. Değer, “VASİKAD 2014 yılında kurulmuş bir dernek. Küçük bir derneğiz ama emin adımlarla somut başarılarımızla devam ettirmek istiyoruz. Önceliğimiz; kadın girişimciliği ve kadının ekonomik hayata katılımı. Bu ekonomik katılımı sertifikalı törenimizle birlikte yapmak istedik. Özellikle toplumun dinamiklerinde bu konuda sağduyu oluşturulması anlamında çalışmalar yapmak istiyoruz. Kadınlarımızın daha çok sanayi sektöründe yer almalarını istiyoruz. Kadınlarımızın ticaret yapmasını istiyoruz. Bütün bunlar söz konusu olduğunda, toplumun her kesiminin kadın noktasında bir araya gelmesini ve ortak bir sağduyu oluşturmasını istiyoruz. Bütün bu isteklerimizin temenniden ibaret kalmamasını istiyoruz. Bu nedenle bununla ilgili çalışmalar başlattık. Emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu konuda sizlerin desteği çok önemli. Bugün yaklaşık 50 kadınımızı ve 10 genç girişimimize sertifikalarını teslim edeceğiz. Bu sertifikaları teslim ederken, arzumuz girişimcilerimizin iş planlarını hazırlamaları ve sonraki aşamalarında da her zaman yanlarında bulunacağız ve çok değerli kurumlarımızdan da faydalanacağız. Bu sertifikalarımızı verirken, bize destek olan tüm kurumlarımız teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Daha sonra sırasıyla VASİKAD Yönetim Kurulu Üyesi Esin Akarsu Oruç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi Fuat Sami, Bursa Kent Gazetesi Müdürü Arzuhan Kutlucan, Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karahan, DAKA Genel Sekreteri Emin Yaşar Demirci, KOSGEB Müdürü Bilal Emre Yörük, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Şemsettin Bozkurt, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeynel Abidin Koç, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’ın da birer kısa konuşma yapmasının ardından sertifika törenine geçildi. Sertifikaların kursiyerlere protokol tarafından verilmesi ile tören sona erdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT