1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Girişimciler Başkanlarını Seçti

Kadın Girişimciler Başkanlarını Seçti

Kadın Girişimciler Başkanlarını Seçti
A+A-

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu başkan ve başkan yardımcılarını seçti. ÇTSO Toplantı Salonu'nda yapılan seçimde Bahar Yurt ba

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten İl Kadın Girişimciler Kurulu başkan ve başkan yardımcılarını seçti.
ÇTSO Toplantı Salonu'nda yapılan seçimde Bahar Yurt başkanlığa seçilirken, başkan yardımcılıklarına Arzu Tuna ve Işıl Özfiliz seçildi. ÇTSO Başkan Yardımcısı Kemal Karakaş, oda olarak kadın girişimcileri çok önemsediklerini ve destek verdiklerini belirterek, "Kırsal alandaki kadınlarımız ekonominin içindeler, bir şekilde üretime katkıda bulunuyorlar. Ancak kentlerdeki eğitimli kadınların daha fazla ekonomik hayata katılması gerekiyor. Kadın girişimcilerin oranı erkeklere nazaran çok düşük. Artması için çalışmamız lazım. İl Kadın Girişimciler Kurulu'na büyük görev düşüyor" dedi.
İl Kadın Girişiciler Kurulu'na 'proje geliştirin' çağrısı yapan ÇTSO Başkan Yardımcısı Karakaş, "Yeni projeler daha çok kadın girişimcilerin ekonomik hayata girmesi demektir. Proje geliştirirken, parayı, sermayeyi bir araç olarak görün. İyi projeye muhakkak kaynak bulursunuz" diye konuştu.
İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu'nun seçimlere katılan 12 üyesi, başkanlığa aday olan Günay Bakır Dereli ile Bahar Yurt arasında oylama yaptı. Seçimi Bahar Yurt kazanırken, başkan yardımcılıklarına oy birliği ile Arzu Tuna ve Işıl Özfiliz seçildi.
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Bahar Yurt, seçimden sonra yaptığı konuşmada, kadın girişimcileri kucaklayacak projeler geliştirmeleri gerektiğini belirterek, "2015 kutlamaları için üzerimize daha çok görev düşüyor. Hem bu konuda hem de kadın girişimleri ekonomik hayata kazandıracak yeni projeler geliştireceğiz" dedi.
(GD-MŞ)

25.12.2012 15:51:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT