1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Girişimciler Aldırmaz'ı Ziyaret Etti

Kadın Girişimciler Aldırmaz'ı Ziyaret Etti

Kadın Girişimciler Aldırmazı Ziyaret Etti
A+A-

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden ve İcra Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti. TOBB bünyesindek

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Esra Özden ve İcra Kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ı ziyaret etti.
TOBB bünyesindeki bu oluşumun 2 yıl önce başladığını ve tüm illerde kurulduğunu anlatan Esra Özden, "TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Adana'da kuruldu. Şu anda 246 farklı sektörde başarılı olan kadın üyemiz var. Kentteki kadın girişimcilerin bulunduğu çok geniş kapsamlı bir kurul" dedi.
TOBB'un Türkiye'de eğitim yatırımları yaptığını belirten Esra Özden, "Bir çok kentte TOBB fen lisesi ve meslek liseleri yaptırıyor. Ancak Adana büyük bir kent. Biz istiyoruz ki TOBB Üniversitesi'nin Adana'ya birkaç fakültesi açılsın. Önceliğimiz Girişimcilik Fakültesi. Bu konuda sizden destek bekliyoruz. Desteğiniz bizim için önemli" dedi.
Esra Özden, yapacakları etkinliklerde de Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kadınların içinde olduğu her oluşumun başarılı olacağına inandığını bildirdi.
TOBB Üniversitesi'nin bazı fakültelerinin Adana'da açılması konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu ifade eden Zihni Aldırmaz, "İki devlet üniversitemiz var. 2 vakıf üniversitesi de hazırlıkta. TOBB Üniversitesi'nin Adana'da fakülte kurması bizim için zenginlik olur" şeklinde konuştu.
(ADN-Y)

23.01.2013 11:36:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT