1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "kadın Elinde Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği Konferansı" 9 Mart'ta

"kadın Elinde Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği Konferansı" 9 Mart'ta

kadın Elinde Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği Konferansı 9 Martta
A+A-

Malatya'da küçük baş hayvan yetiştiriciliği konusunda kadınlara yönelik konferans düzenleneceği bildirildi. Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, birlik binasında ya

Malatya'da küçük baş hayvan yetiştiriciliği konusunda kadınlara yönelik konferans düzenleneceği bildirildi.
Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, birlik binasında yaptığı basın açıklamada, "Türkiye'de kadın yetiştiricilere yönelik 2012 yılında ilk kez yaptığımız 'Kadınlar Günü'nde Kadın Elinde Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği' konulu konferansın bir benzerini 9 Mart 2013 Cumartesi günü saat 10.30'da Akkoza Otel'de düzenleyeceğiz" ifadelerini kullandı.
"Düzenleyeceğimiz bu konferansın yapılmasındaki asıl amacın zor şartlar altında imkansızlıklar içerisinde yayla ve köylerde hayvancılıkla iştigal eden kadın yetiştiricilerin teşvik edilmesi yılda bir kere de olsa anlamlı bir günde sosyal bir etkinlik yapmak, bilgilendirme ve katkıda bulunmaktır. Bu programda asıl amaç üreten kadınların, teşvik edilmesi, bilgilendirilmesi, verimliliğin artırılması, eksiklik ve aksaklığın giderilmesi ve hijyen kurallarının sağlanmasıdır" diyen İnsan Akın, daha sonra şunları söyledi: "Bizler birlik olarak her zaman üreten kadınların yanındayız. Kırsalda üretim yapan bütün kadınların bilgiye, ilgiye ve her kurum ve kuruluşun maddi ve manevi desteğine ihtiyaçları vardır. Konferansı Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimliği Tarihi ve Deontoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Raziye Tamay Başağaç Gül verecektir."
(NA-Y)

21.02.2013 13:09:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT