1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Dostu Kentler Projesi İstişare Edildi

Kadın Dostu Kentler Projesi İstişare Edildi

Kadın Dostu Kentler Projesi İstişare Edildi
A+A-

Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi ile sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen Kadın Dostu Kentler Malatya Projesi istişare toplantısı yapıldı. Kadın Dostu Kentler Malatya Projesi'nin tan

Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi ile sivil toplum kuruluşları tarafından yürütülen Kadın Dostu Kentler Malatya Projesi istişare toplantısı yapıldı.
Kadın Dostu Kentler Malatya Projesi'nin tanıtımı yapıldı. Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya; Vali Vasip Şahin, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, BM Nüfus Fonu Temsilcisi Zahid-Ul Hugve ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kamu kurumu müdürleri katıldı.
Vali Vasip Şahin, Kadın Dostu Kentler Projesi'yle Malatya'da bugüne kadar belli faaliyetler yürütüldüğünü söyleyerek, kamu kurumları başta olmak üzere bu projenin uygun hale getirilmesi için daha dikkatli ve etkili çalışmalar yapılmasını istedi.
Milletvekili Çalık ise, kadınlara yönelik çok sayıda yasal düzenleme olduğunu belirterek, "Bu yasal düzenlemeler kamuoyunda her şeyin değişmesine vesile olmayacaktır. Bu konuda bir anlayışın, zihinsel dönüşümün başlaması gerekiyor" dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kadının siyasette, politikada olduğu kadar sosyal hayatta da sorumluluk alması ve temsil edilmesiyle ilgili ciddi çalışmalar olduğunu ifade ederek, Malatya'da bu projenin örnek proje olarak uygulanması için bir çalışma içerisinde olduklarını aktardı.
BM Nüfus Fonu Temsilcisi Zahid-Ul Hugve de, projenin bir model olabileceğine inandığını, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle yürütüleceğine inandığını dile getirerek, yapılan çalışmalar için teşekkür etti.
Toplantıda, projenin il koordinatörü Müjde Demirkazık tarafından proje hakkında ve yapılan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verildi.
(BK-SO-Y)

28.01.2013 12:53:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT