1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Derneklerinden Suriye Eylemi

Kadın Derneklerinden Suriye Eylemi

Kadın Derneklerinden Suriye Eylemi
A+A-

Malatya'daki kadın dernekleri, Suriye'de yaşanan iç çatışmalarda kadın ve çocukların saldırıya uğramasını protesto amacıyla eylem düzenlendi. Soykan Parkı'nda Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma De

Malatya'daki kadın dernekleri, Suriye'de yaşanan iç çatışmalarda kadın ve çocukların saldırıya uğramasını protesto amacıyla eylem düzenlendi.
Soykan Parkı'nda Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin organizesi ile düzenlenen eyleme AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile birlikte çok sayıda sivil toplum kuruluşu katıldı.
Eylemde konuşan Hanımeli Derneği Başkanı Gülnihal Gülaçar, dünyanın Suriye'deki katliamlara seyirci kalmasının tek nedeninin Suriye'de zengin yer altı kaynaklarının olmaması olduğunu belirterek, "Dünyanın öbür ucunda bulunan Mali'ye sırf Uranyum yataklarına göz diktikleri için kendi menfaatleri adına silah ve asker gönderen Batılı güçler, Suriye'ye sessiz kalmaktadır. BM'nin Suriye rejimini samimiyetsizce kınamaları işe yaramamakta, kanayan yara gün geçtikçe derinleşmektedir" ifadelerini kullandı.
Gülaçar, BM raporuna göre Suriye'de son birkaç ay içerisinde binlerce kadının cinsel saldırıya maruz kaldığının açıklandığını belirterek, "Suriye'deki zihniyette ahlak yok ki savaş ahlakı olsun" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, savaşlarda her zaman kadın ve çocukların mağdur olduğunu belirterek, Suriye'de yaşanan iç çatışmalarda da yine kadın ve çocukların mağdur edildiğini söyledi. Çalık, Suriye'de 60 bin insanın öldüğünü, 600 bin Suriyelinin ise ülkesinden kaçtığını söyledi.
(BK-Y)

25.01.2013 15:27:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT