1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan Öldürülen Kübra Biberci'nin Ailesi'ne Ziyaret

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'ndan Öldürülen Kübra Biberci'nin Ailesi'ne Ziyaret

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformundan Öldürülen Kübra Bibercinin Ailesine Ziyaret
A+A-

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu İzmir ve Didim Temsilciliği geçtiğimiz günlerde sözlüsü tarafından çalıştığı beş yıldızlı otelde pompalı tüfekle vurularak öldürülen Kübra Biberci'nin Ailesi

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu İzmir ve Didim Temsilciliği geçtiğimiz günlerde sözlüsü tarafından çalıştığı beş yıldızlı otelde pompalı tüfekle vurularak öldürülen Kübra Biberci'nin Ailesi'ne taziye ziyaretinde bulundu. Platform, kadına yönelik şiddeti bir kez daha lanetledi.
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, geçtiğimiz günlerde Kuşadası'nda ayrılmak istediği nişanlısı Doğan Yılmaz tarafından pompalı tüfekle vurularak katledilen Kübra Biberci'nin ailesinin evine taziye ziyaretinde bulundu. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu İzmir temsilcisi Sanem Deniz Kural ve Didim temsilcisi Ayten Ersoy, Kuşadası'na bağlı Yaylaköy'de oturan Kübra Biberci'nin babası Sait, ablası Emine ile ve diğer akrabalarına başsağlığı dileklerini iletti. Kadın cinayetlerinin durdurulması için mücadele ettiklerini anlatan platform üyeleri Kübra Biberci'nin ailesinin yanında olduklarını, haklı mücadelelerini desteklediklerini belirttiler. Devletin kadınları korumadığını ve kadın katillerine caydırıcı olacak ağır cezaları vermediğini belirten platform temsilcileri; her gün kadın cinayeti haberleri geldiğini ve Türkiye'nin dört bir yanında katledilen kadınların aileleri ile omuz omuza mücadele ettiklerini belirttiler. Geçtiğimiz ay yine Kuşadası'nda katledilen Türkan Yılmaz'ı hatırlatan platform üyeleri Türkan Yılmaz'ın ailesine sahip çıktıkları ve yanında oldukları gibi, Kübra Biberci'nin de ailesinin de asla yalnız yürümeyeceğini söylediler.
(LT-MB-İK)

19.12.2012 18:16:58 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT