1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Cinayetleri Protesto Edildi

Kadın Cinayetleri Protesto Edildi

Kadın Cinayetleri Protesto Edildi
A+A-

Diyarbakır'da bazı kadın dernekleri, geçtiğimiz günlerde öldürülerek Batman Çayı'na atılan H.D'nin ölümü ve kadın cinayetlerine tepki gösterdi. Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi'nde toplanan kadın de

Diyarbakır'da bazı kadın dernekleri, geçtiğimiz günlerde öldürülerek Batman Çayı'na atılan H.D'nin ölümü ve kadın cinayetlerine tepki gösterdi.
Bağlar ilçesi 5 Nisan Mahallesi'nde toplanan kadın dernekleri üyeleri Yeniköy Mezarlığı'na yürüyüp kadın cinayetlerini protesto etmek istedi. İzinsiz gösteri ve yürüyüş yapmak isteyen kadınlara polis ekipleri müsade etmedi. Yürüyüş için izin almayan kadınlara sadece mezarlıkta açıklama yapılabileceğinin duyurusunun yapılmasının ardından, toplanan kadınlar sessiz bir şekilde dağılıp Yeniköy Mezarlığı'na gitti. Kadınlar töre cinayetine kurban giden H.D.'nin mezarı başında dualar okuyup basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve il başkanı Zübeyde Zümrüt de eşlik etti. Mezarlıkta açıklama yapan kadın dernekeleri üyeleri daha sonra sessizce dağıldı.
(ÜN-AKK-Y)

30.12.2012 15:57:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT