1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kadın Çiftçiler Yarışıyor

Kadın Çiftçiler Yarışıyor

Kadın Çiftçiler Yarışıyor
A+A-

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 81 ilde 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' isimli bilgi ve proje yarışması düzenleyecek. Organizasyonda Adıyaman'ı temsil edecek yarışmacılar ise 19 Mart'ta düzenlenecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 81 ilde 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' isimli bilgi ve proje yarışması düzenleyecek. Organizasyonda Adıyaman'ı temsil edecek yarışmacılar ise 19 Mart'ta düzenlenecek yarışmayla belirlenecek.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Besni İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kösekul, "Bakanlığımızca kadın çiftçilere verilen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda kadın çiftçilerin performanslarını değerlendirilmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak, girişimcilik ruhunu artırmak amacı ile ve kadınların girişimcilik kapasitelerini artırarak istihdama katkı sağlanması hedeflenerek 2013 yılı Kadın Çiftçiler Yarışıyor isimli bilgi ve proje yarışması programının il birincisini seçme yarışması, 19.03.2013 saat 14.00'te il müdürlüğümüzün toplantı salonunda yapılacaktır. Yarışmaya; köyde ikamet eden 18 yaşını doldurmuş, okur yazar, en fazla lise mezunu ve herhangi bir yüksek öğrenim kurumunda kaydı bulunmayan ve çiftçilikle uğraşan kadın çiftçilerimiz katılabileceklerdir. Katılmak isteyen kadın çiftçilerin Besni Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir" dedi.
(RK-Y)

08.02.2013 15:58:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT