1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaçak Et İmalathanesine Baskın

Kaçak Et İmalathanesine Baskın

Kaçak Et İmalathanesine Baskın
A+A-

Osmangazi Belediyesi, halk sağlığını hiçe sayan gıda işletmelerine göz açtırmıyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sağlık ve hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen bir hazır kıyma imalathanesini mühürle

Osmangazi Belediyesi, halk sağlığını hiçe sayan gıda işletmelerine göz açtırmıyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sağlık ve hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen bir hazır kıyma imalathanesini mühürledi.
Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Gülbahçe Mahallesi'nde ruhsatsız olarak faaliyet gösteren et ve hazır et ürünleri işyerine baskın yaptı. Özellikle hazır kıyma imal edilen işyerine Gıda ve Tarım Bakanlığı uzmanları ile yapılan baskında üretim izni olmayan sakatat tespit edilirken, işyerinin hijyen ve sağlık kurallarına uymadığı da ortaya çıktı. Yapılan incelemelerde onlarca kilo çekilmiş bozuk kıymaya el konulurken, yine bozuk etler de imha edildi.
Gıda ve Tarım Bakanlığı'ndan üretim izni almasına rağmen işletme ruhsatı almadığı ortaya çıkan işyeri hakkında işlem yapıldı, incelenmek üzere el konulan kıymalardan alınan numuneler ise laboratuara gönderildi.
İşyerindeki 3 soğuk hava deposunu kontrol eden ekipler, etlerin yerde sağlıksız şekilde istif edildiğini, bozuk olma ihtimali olan etlerin depoda yer aldığını, yine hazırlanan kıymalara beyaz et ve sakatat karıştırıldığını belirledi.
Dolaplardaki etlerin tamamı çöp kamyonlarına boşaltılırken, 300 kilograma yakın hazır kıyma ise tahlil raporu gelene kadar yediemin olarak bir depoya konuldu. Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri vatandaşları menşei belli olmayan ve piyasa değerinin altında satılan ürünleri almamaları konusunda uyardı. Her ürünün bir maliyet ve satış bedeli olduğuna dikkati çeken yetkililer, bu fiyatların çok altındaki ürünlere vatandaşların şüpheyle yaklaşması ve tercih etmemesinin kendileri ve ailelerinin sağlıkları açısından büyük önem taşıdığının altını çizdi.
(MŞ)

11.02.2013 15:18:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT