1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kaçak Balık Avcılarına 50 Bin TL Ceza!

Kaçak Balık Avcılarına 50 Bin TL Ceza!

Kaçak Balık Avcılarına 50 Bin TL Ceza!
A+A-

Muradiye ilçesinde, Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışmalarda tonlarca balık ele geçirildi.


Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Yalındüz ve Karahan mevkiinde gece denetimi yapıldı. Gece saat 01.30 sıralarında yapılan denetimlerde ağ, boy çizmesi ile torbalar içersinde kaçak avlanmış balık ele geçirildi. 5 ton ölü balığa el konulurken, canlı olan 3 ton civarındaki balık ise tekrar suya bırakıldı. Ele geçirilen balık ve av malzemeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.


Kaçak balık avlayan şahıslar gecenin karanlığından faydalanarak izlerini kaybettirirken, balıkları taşımak için kullanılan kamyonet ise saplandığı yerden traktör yardımıyla çıkartıldı.


Bugüne kadar yaptıkları denetimlerde 30 ton balığı tekrar suya bırakan jandarma ekipleri; 50 ton ölü balık, yaklaşık 2000 metre manyat ve diğer ağlar, bot çizmelerine el koydu. Yakalanan şahıslara ise 50 bin TL para cezası kesilirken, denetimlerin hava destekli devam edeceği bildirildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT