1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaçak Avladı Facebook'ta Yayınladı Para Cezasını Yedi !

Kaçak Avladı Facebook'ta Yayınladı Para Cezasını Yedi !

Kaçak Avladı Facebook'ta Yayınladı Para Cezasını Yedi !
A+A-

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde avcı belgesi ve avlanma pulu olmayan bir kişi kaçak olarak avladığı 16 adet kekliğin fotolarını sosyal paylaşım sitesine yükleyince olanlar oldu. Bakanlık 6 Bin 84 TL Para cezası kesti.

Iğdır’da kaçak olarak avladığı kekliklerin fotoğrafını sosyal paylaşım sitesinde paylaşan şahsa 6 bin 84 TL idari para cezası kesildi.

 


Edinilen bilgiye göre, Tuzluca ilçesinde avcılık belgesi ve avlanma pulu olmayan bir kişi, avladığı 16 adet kekliğin fotoğrafını sosyal paylaşım sitesinde yayınladı. Kaçak avcının yayınladığı fotoğraf arkadaşları tarafından da sosyal medyada paylaşılınca, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ekiplerinin takibine takıldı. Yapılan araştırma ve inceleme neticesinde kaçak avlandığı tespit edilen şahsın bilgileri Iğdır İl Şube Müdürlüğüne bildirildi.

kacakavladigi5g55g.jpg

 

Bu kapsamda kimlik bilgileri açıklanmayan kaçak avcıya, kaçak yolla avladığı keklikler için 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında 5 bin 600 TL tazminat cezası ve belgesiz avlandığı için 484 TL idari para cezası olmak üzere toplam 6 bin 84 TL para cezası kesildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT