1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kaçak Avcılara Karşı Jandarma İle İşbirliği

Kaçak Avcılara Karşı Jandarma İle İşbirliği

Kaçak Avcılara Karşı Jandarma İle İşbirliği
A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekipleri ve Kaynarca İlçe Jandarma Komutanlığı'nca Kaynarca ilçesine bağlı meralarda yapılan denetimlerde kaç

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol ekipleri ve Kaynarca İlçe Jandarma Komutanlığı'nca Kaynarca ilçesine bağlı meralarda yapılan denetimlerde kaçak avlanma için kurulan toplam 48 Adet güme yakılarak imha edildi. Kaçak avlanma yapan bir kişiye de avlanma belgesi olmadan avlandığından dolayı idari para cezası verildi.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1.Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürü Osman Demirel, "Müdürlüğümüz ve İlçe Jandarma Komutanlıklarınca yapılan denetimlerde tespit edilen gümeler imha edilmektedir. Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Unutulmamalıdırki avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır" diyerek ilçe jandarma komutanlıklarıyla ortak denetimlerinin hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.
(SC-İÇ)

31.01.2013 11:14:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT