1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kaç Muharrem’in ölmesi gerekir?

Kaç Muharrem’in ölmesi gerekir?

Kaç Muharrem’in ölmesi gerekir?
A+A-

Gürpınar’da yaşanan trajedinin takipçisi olacaklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Hayrullah Irtak, sorumluların bir an önce bulunmasını istedi.

Fazıl ERÜŞ

Van'ın Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyünün Çeli mezrasında yaşanan acılı hadiseden sonra Cumhuriyet Halk Partisi İpekyolu İlçe Teşkilatı yazılı basın açıklaması yaptı. Yazılı basın açıklamasını yapan Cumhuriyet Halk Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Hayrullah Irtak, olay karşısında derin üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.

 Yaşanan trajedinin takipçisi olacaklarını belirten Irtak, “Sorumlular bir an önce bulunmalı ve gereken yapılmalıdır. Gürpınar ilçemizin Çeli mezrasında yaşanan olay yolların kapalı olmasının yanı sıra sorumluların görevlerini yerine getirmemesinden kaynaklanmıştır. Bu ülkede birilerinin çocukları bavullara ve ayakkabı kutularına paralarını saklıyor. Bölgemizde ise vatandaşlarımız çocuklarının cenazelerini çuvalla taşıyarak defnediyor. İşte Türkiye’deki asıl problem budur. Bu trajik ölümün son olmasını ümit ediyoruz. Sorunların çözümü için daha kaç Muharrem’in ölmesi gerekir” dedi. 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT