1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kabine Değişikliği Orduluları Üzdü

Kabine Değişikliği Orduluları Üzdü

Kabine Değişikliği Orduluları Üzdü
A+A-

Kabine değişikliği ile 4 bakan görevden alınırken, bu duruma en çok Ordulular üzüldü. Görevden alınan bakanlar içerisinde iki Ordulu ve bir de Ordu'nun damadı yer alıyordu. Ordulu olan İdris Naim Ş

Kabine değişikliği ile 4 bakan görevden alınırken, bu duruma en çok Ordulular üzüldü.
Görevden alınan bakanlar içerisinde iki Ordulu ve bir de Ordu'nun damadı yer alıyordu. Ordulu olan İdris Naim Şahin ve Ertuğrul Günay'ın yanında Ordu'nun damadı olan Recep Akdağ da görevden alındı. Ordu Genç İşadamları Derneği Başkanı Ayhan Kaymaz, "Kabinede yer alan Ordulu bakanlarımızdan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın bakanlık görevlerinden alınmalarını büyük bir üzüntüyle öğrendik" dedi.
Başkan Kaymaz şöyle devam etti: "Gerek İdris Naim Şahin, gerekse Ertuğrul Günay bakanlık görevleri boyunca Ordu'ya ve Türkiye'ye büyük hizmetleri olmuştur. İdris Naim Şahin, özellikle iç güvenliğin sağlanması ve terör konusundaki tutumuyla terör bölgesindeki kaçakçılığın meşrulaştırılmasına karşı çıkmıştır. Ertuğrul Günay ise Türkiye'nin turizm potansiyelinin artırılması yönünde çalışmalar yapmış ve özellikle ülkemiz dışında bulunan tarihi değerlerin Türkiye'ye kazandırılması ve getirilmesi yönünde başarılı çalışmalara imza atmıştır. Her iki bakanımız da Türkiye'ye yararlı çalışmalarının yanında memleketleri Ordu için de önemli projeleri hayata geçirmişlerdir. Ordu-Giresun Havaalanı, Ordu Çevre Yolu, Ordu Kültür Sarayı ve Devlet Tiyatroları projelerini Ordu'ya kazandırmışlardır. Ordu Çambaşı Kayak Pisti, Botanik Park gibi ayrıca karar ve imza altına alınan, devam eden birçok yatırımlar da vardır."
(RCP-SLH-Y)

25.01.2013 15:13:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT