1. HABERLER

  2. Jandarmadan "kask Tak Hayatta Kal" Kampanyası

Jandarmadan "kask Tak Hayatta Kal" Kampanyası

Jandarmadan kask Tak Hayatta Kal Kampanyası
A+A-

Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından TÜVTURK'ün katkılarıyla kask dağıtımıyla başlatılan "Kask Tak Hayatta Kal" kampanyasına motosiklet sürücüleri ilgi gösterdi. Kampanyada dağıtılan 200 kask

Erdemli İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından TÜVTURK'ün katkılarıyla kask dağıtımıyla başlatılan "Kask Tak Hayatta Kal" kampanyasına motosiklet sürücüleri ilgi gösterdi. Kampanyada dağıtılan 200 kaskın ilkini alan bayan sürücü mutluluğunu kaskı havaya kaldırarak gösterdi.
Tömük belde meydanında gerçekleşen etkinlikte ilk olarak Erdemli Trafik Tim Komutanlarından Jandarma Başçavuş Zeki Evrim Dörtyol tarafından vatandaşlara trafikte uyulması ve dikkat edilmesi gereken kurallar konusunda bilgi verildi.
Vatandaşlara hitaben konuşan Dörtyol, hedeflerinin yüzde yüz kask takılmasını sağlamak olduğunu belirterek, "Erdemli'de tescile kayıtlı 16 bin 607 motosiklet var. Yapılan denetimlerde büyük bir kısmının 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na uymadığı belirlenmiştir. Ayrıca, araçların sürülmesi sırasında kullanılması zorunlu olan koruyucu tertibatların kullanılmadığı tespit edilmiştir" dedi.
Bu kapsamda "Kask Tak Hayatta Kal" kampanyası başlatıldığını ifade eden Dörtyol, kampanya ile eksikleri yerinde görmenin, motorlu bisiklet, motosiklet ve elektrikli bisiklet sürücülerinin bilgilendirilmesinin hedeflendiğini kaydetti.
2008 yılından bu yana Erdemli'de tescile kayıtlı 16 bin 607 motosikletin sadece yüzde 20'sinin muayenesini yapabildiklerini belirten TÜVTURK Erdemli İstasyon Amiri Ali Sakallı ise şöyle konuştu: "Araç muayenesi birilerinin bahsettiği gibi korkulacak değil. İstasyonlara gelmekten, can güvenliğiniz için aracınızı teknik olarak kontrol ettirmekten, bunlarla ilgili hizmet almaktan çekinmeyin."
10 yıllık motosiklet sürücüsü olduğunu, daha önce bir kaza geçirdiğini anlatan Fatma Solak adlı bayan sürücü mutluluğunu kaskını havaya kaldırarak gösterdi.
Solak, "Jandarma Trafik Timleri'ne teşekkür ediyorum. Hem bizleri trafik konusunda bilgilendirdi, hem de kask hediye etti. Artık motosikletime kasksız binmeyeceğim" diye konuştu.
(OKİ-HO-Y)

15.01.2013 14:34:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT