1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Jandarmadan "cephane" Operasyonu

Jandarmadan "cephane" Operasyonu

Jandarmadan cephane Operasyonu
A+A-

Aksaray'da silah kaçakçılığına yönelik takip başlatan jandarma, 2 ayrı eve düzenlediği eş zamanlı operasyonda çok sayıda tabanca, kaleşnikof, kuru sıkı tabanca ve mermi ele geçirdi. Edinilen bilgiy

Aksaray'da silah kaçakçılığına yönelik takip başlatan jandarma, 2 ayrı eve düzenlediği eş zamanlı operasyonda çok sayıda tabanca, kaleşnikof, kuru sıkı tabanca ve mermi ele geçirdi.
Edinilen bilgiye göre, 3 ay önce Aksaray'da silah kaçakçılığı yapıldığını tespit eden Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan çalışmaların ardından R.K. isimli şahsın silah kaçakçılığı yaptığını tespit eden jandarma ekipleri, şahsın merkezde ve köyde bulunan evlerini takibe aldı. Yaklaşık 3 ay boyunca teknik ve fiziksel takip yapan jandarma ekipleri, bugün yeterli delile ulaştı ve operasyon için düğmeye bastı. Çok sayıda jandarma ekibinin katıldığı operasyonda, R.K.'nın Aksaray'ın merkeze bağlı İsmailağatolu köyündeki evine ve merkezde bulunan evine eş zamanlı operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda köydeki evin bahçesine gömülü 2 adet 7.62 mm çapında kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 3 adet kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 60 adet kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilirken, merkezdeki evinde yapılan aramalarda ise 6 adet ruhsatsız 9 mm çapında tabanca, 13 adet tabanca şarjörü, 314 adet av tüfeği fişeği, 186 adet 9 mm tabanca fişeği, 290 adet 7.65 mm tabanca fişeği, 176 adet kuru sıkı tabanca fişeği olmak üzere toplam bin 26 adet mühimmat ele geçirildi. Operasyonun ardından jandarma ekipleri firari olan R.K.'nın yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.
(YC-FM-Eİ-Y)

25.12.2012 19:39:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT