1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Jandarmadan Arı Kovanı Operasyonu

Jandarmadan Arı Kovanı Operasyonu

Jandarmadan Arı Kovanı Operasyonu
A+A-

Mersin'de jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmada, 6 ayrı yerden çalındığı belirlenen 115 adet arı kovanı ele geçirildi. Mersin Jandarma Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre, son günlerde meydana ge

Mersin'de jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmada, 6 ayrı yerden çalındığı belirlenen 115 adet arı kovanı ele geçirildi.
Mersin Jandarma Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre, son günlerde meydana gelen arı ve kovan hırsızlığı olaylarıyla ilgili olarak başlatılan çalışmalar kapsamında, Tarsus'ta meydana gelen 6 ayrı hırsızlık olayında çalınan malzemelerin merkez Toroslar ilçesi Doruk Mahallesi'nde bulunduğunu belirleyen ekipler, Mersin Arıcılar Derneği yetkilileriyle birlikte söz konusu adreste arama yaptı. Burada yapılan incelemede, kovanlar üzerinde bulunan plakaların söküldüğü, numaralarının kazınarak silindiği ve renklerinin boyanarak değiştirildiği belirlendi.
Yapılan incelemenin ardından Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile teşhisi yapılan 115 adet arı kovanı ile içerisinde yaklaşık 2 bin 875 lira değerindeki bal mumu ve 575 kilogram bal sahiplerine teslim edildi. Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışmaların ise sürdüğü bildirildi.
(HSK-AKL-Y)

01.02.2013 14:39:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT