1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzzet Baysal Caddesi Ağaçlandırılıyor

İzzet Baysal Caddesi Ağaçlandırılıyor

İzzet Baysal Caddesi Ağaçlandırılıyor
A+A-

Bolu Belediyesi tarafından ünlü Şanzelize Caddesi'ne benzetilmek için çalışmaların yapıldığı İzzet Baysal Caddesi'nde ağaçlandırma çalışmaları da başladı. İzzet Baysal Caddesi için yapılan ağaçland

Bolu Belediyesi tarafından ünlü Şanzelize Caddesi'ne benzetilmek için çalışmaların yapıldığı İzzet Baysal Caddesi'nde ağaçlandırma çalışmaları da başladı.
İzzet Baysal Caddesi için yapılan ağaçlandırma planı sonrasında ağaç türleri ve yerleşim alanları belirlendi. İlk etapta caddeye ıhlamur ağaçları dikildi. Mevsim şartları uygun olduğu zamanlarda ve baskı beton uygulaması biten yerlerde dikimlere devam edileceği belirtilirken, park ve bahçeler birimi tarafından Platanus orientalis (Doğu Çınarı), Platanus acerifolia tettoo ( Şemsiye formlu Çınar), Tilia tomentosa (Ihlamur), Quercus ilex (Pırnal Meşe) ve Picea pungens (Mavi Ladin) gibi ağaç türlerinin dikimi yapılacağı öğrenildi.
Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında İzzet Baysal Caddesi'ne toplam 107 adet ağaç dikilecek. Şuana kadar 26 adet ıhlamur ağacının dikildiği caddeye 40 adet ıhlamur, 10 ladin, 12 çınar, 15 şemsiye formlu çınar ve 30 meşe olmak üzere toplam 107 adet daha ağaç dikilecek.
(UU)

17.01.2013 16:29:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT