1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzü'de, Ab İle Türkiye İlişkilerinin Geleceği Anlatıldı

İzü'de, Ab İle Türkiye İlişkilerinin Geleceği Anlatıldı

İzüde, Ab İle Türkiye İlişkilerinin Geleceği Anlatıldı
A+A-

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Canan Balkır, "Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerinin geleceği" başlıklı bir sunumla İzmir Üniversitesi'ne (İZÜ) konuk oldu. İZÜ İktisadi ve

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Canan Balkır, "Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerinin geleceği" başlıklı bir sunumla İzmir Üniversitesi'ne (İZÜ) konuk oldu.
İZÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından düzenlenen seminerler dizisi, Prof. Dr. Canan Balkır'ın sunumu ile devam etti. "Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerinin geleceği" başlıklı sunumunda önemli konulara değinen Prof. Dr. Balkır, uzun yıllardır uyum kriterlerini yerine getirme çabası içinde olan Türkiye'de artık günlük hayatta AB standartlarının yaşandığını söyledi. Türkiye, AB ilişkilerinde Kıbrıs'ın çok ciddi bir sorun teşkil ettiğini de ifade eden Balkır, Türkiye'nin bölgesi için önemini "İstikrarlı ve onurlu bir şekilde AB katılım sürecini devam ettiren Türkiye, içinde bulunduğu bölgenin kilit ülkesi olmaya aday" sözleri ile vurguladı.
Prof. Dr. Balkır, sunumunun ardından başta İİBF Dekanı Prof. Dr. Sabri Tekir olmak üzere akademisyenler ile sohbet etti ve soruları yanıtladı. Siyasal ve ekonomik konularda Avrupa'da akademisyenlerin daha aktif olarak söz sahibi olduklarını belirten Balkır, "Türkiye'de akademisyenler, Avrupa'daki meslektaşlarının aksine, siyasal ve ekonomik tıkanıklıkların önünü açmada yeteri kadar aktif değil" dedi.
(AÖK-ERG-Y)

29.01.2013 10:15:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT