1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzto Başkanı Demirtaş, Anayasa Mahkemesi Kararını Değerlendirdi

İzto Başkanı Demirtaş, Anayasa Mahkemesi Kararını Değerlendirdi

İzto Başkanı Demirtaş, Anayasa Mahkemesi Kararını Değerlendirdi
A+A-

Anayasa Mahkemesi'nin dün aldığı kararının ardından tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığı yolunun açıldığı yorumlarını değerlendiren İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Ben h

Anayasa Mahkemesi'nin dün aldığı kararının ardından tekrar Yönetim Kurulu Başkanlığı yolunun açıldığı yorumlarını değerlendiren İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, "Ben hiçbir zaman koltuğun sevdalısı değil Odamızın ve İzmir'in hizmetkarı oldum. Benim şu anda şirketlerimde ve birçok kurumda zaten koltuğum var. Son örnek, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt'i geçtiğimiz hafta ilk önce Odamızda ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde ağırladım. İsveçli Bakan üniversitedeki odama geldiğinde, 'Burada da mı odanız var diye? sordu" dedi.
Yürüttüğü görevler ve bulunduğu makamlar içinde en önemlisinin de 21 yıl onurla hizmet verdiği İZTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi olduğunu vurgulayan Demirtaş, şöyle konuştu: "Uzun süredir İzmir'e, Odamıza ve camiamıza hizmet ediyorum, Önümüzdeki seçimlerde de ilk olarak mensubu bulunduğum komiteden meclis üyeliğine adayım. Meclis üyeliği seçimlerinin ardından yol arkadaşlarım yeniden başkan olmamı isterlerse bu onurlu görevi sürdürürüm. Umarım bu görev süreci içinde de Expo'yu İzmir'e kazandırırız."
(BK-ERG-Y)

11.01.2013 13:36:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT