1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmit'te Berberlere Uyarı

İzmit'te Berberlere Uyarı

İzmitte Berberlere Uyarı
A+A-

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde İzmit'te Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın öncülüğünde beyaz havlu projesi başlatılarak bu kaps

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Geçtiğimiz günlerde İzmit'te Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın öncülüğünde beyaz havlu projesi başlatılarak bu kapsamda kentteki 147 kuaför ve berbere beyaz havlu dağıtılmıştı. Zabıta ekipleri hem projenin berberler arasında nasıl karşılandığını belirlemek hem de rutin denetimler için harekete geçti. Ekipler, kentin değişik noktalarındaki 42 berber ve kuaförü denetledi. Denetimlerde berber ve kuaförlerin iş yeri açma ve çalıştırma yönetmeliğine uygunluğu, sağlık muayeneleri (portör muayeneleri), mesleki iş yeri temizliği, fiyat tarifesi, iş önlüğü, havluluların tek kullanımlık olup olmadığı, kurutmak veya başka bir amaçla dışarıya havlu asılmaması, tertip ve düzen ile müşterilere karşı tutum ve davranışları kontrol edildi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri bir takım eksiklikleri bulunan 42 berbere ve kuaföre yazılı uyarıda bulundu. Verilen süre içinde uyarıları dikkate almayan berber ve kuaförlere cezai işlem yapılacağı açıklandı. Denetimlerde, dükkan dışına havlu konulmaması konusunda da uyarılarda bulunuldu.
Vatandaşların daha sağlıklı ve düzenli şartlarda hizmet alabilmesi için denetimlerin aralıksız devam edeceğini söyleyen Zabıta Müdürü Muhammet Ergin, "Vatandaşlarımız herhangi bir olumsuzlukta Belediyemizin 318 00 20 numaralı telefonunu mutlaka arasınlar. Tüm işletmeleri halk sağlığını ön planda tutmak zorundadır. Toplum ve insan sağlığı açısından vazgeçilmez bir önem taşıyan, hizmet birimleri içerisinde ilk sırayı alan berber ve kuaförlerin hijyenik şartlar içerisinde çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmek amacıyla denetimler gerçekleştirdik. Ekiplerimizin bu yöndeki çalışmaları devam edecek" dedi.
(MA-MA)

19.02.2013 14:14:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT