1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmitkent 1. Etap Önü Ağaçlandırıldı

İzmitkent 1. Etap Önü Ağaçlandırıldı

İzmitkent 1. Etap Önü Ağaçlandırıldı
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelinde sürdürdüğü ağaçlandırma seferberliğini sürdürüyor. 2004 yılından bu yana 5 milyondan fazla ağacı Kocaeli'ye kazandıran Büyükşehir, Eski İstanbul Yolu'nda a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelinde sürdürdüğü ağaçlandırma seferberliğini sürdürüyor. 2004 yılından bu yana 5 milyondan fazla ağacı Kocaeli'ye kazandıran Büyükşehir, Eski İstanbul Yolu'nda ağaç dikim çalışmalarına devam ediyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kişi başına düşen yeşil alan miktarını 10 kat artırdı. Kocaeli'yi mavi ile yeşilin kucaklaştığı ender kentlerden biri haline getiren Büyükşehir, Gebze'den Karamürsel'e kadar ağaç dikim çalışmalarını sürdürüyor.
Özellikle yol kenarlarında yaptığı ağaçlandırma çalışmalarıyla dikkat çeken Büyükşehir, Eski İstanbul Yolu'nda başlattığı çalışmalara devam ediyor. Daha önce Asri Mezarlık ile İzmitkent 2. Etap'ta ağaçlandırma çalışması yapan Büyükşehir, İzmitkent 1. Etap girişini de ağaçlandırdı. Erenler Cedit, Eski İstanbul Yolu, İzmit Kent Konutlarını kapsayan 200 dönümlük arazide ağaçlandırma çalışmaları sürüyor.
(MA-MA)

11.02.2013 12:22:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT