1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmit Kent 5. Etabın Startı Verildi

İzmit Kent 5. Etabın Startı Verildi

İzmit Kent 5. Etabın Startı Verildi
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut tarafından hayata geçirilecek ve kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilecek İzmit Kent 5. Etap'ta çalışmalar başladı. Bölgede yüklenici firma şantiyesini ku

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kent Konut tarafından hayata geçirilecek ve kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilecek İzmit Kent 5. Etap'ta çalışmalar başladı. Bölgede yüklenici firma şantiyesini kurarken konutların ilk bloğunun temel kazısına başlandı.
Büyükşehir belediyesi kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşların daha refah ve konforlu bir yaşam sürmesi için Kocaeli genelindeki düzensiz ve plansız her nokta kamulaştırma kapsamına alındı. 2 bin 615 bina, 5 bin 240 dairenin yıkıldığı kentsel dönüşüm çalışmalarından biri olan İzmit Kent 5. Etap'ta çalışmalar start aldı. Eski İstanbul Yolu üzerindeki 28 Haziran mahallesinde yapılacak konutlar için yüklenici firma Alka İnşaat şantiyesini kurdu. Toplam 8 bloğun bulunduğu konutlarda ilk bloğun temel kazımı yapılıyor.
Çeşitli ödeme kolaylıkları sağlanmış olan projede daire bedelinin yüzde 25 olarak alınan peşinat bedeli 3 taksite bölünmüştü. Geri kalan bedel anlaşmalı bankalardan kredi kullandırılmıştı. Oyun grupları, çardaklar, spor alanları, açık otopark ve yeşil alan peyzajları ile vatandaşların refahının ön planda olduğu konutlarda 81 ve 82 metrekare bahçe katlar da daire satışları devam ediyor.
Büyükşehir belediyesi 1. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında daha önce Erenler Cedit Konutları, Umutkent Konutları, Akçakent Konutlarını vatandaşlara sundu. İkinci Kentsel dönüşümde ise İzmit Kent 1, 2, 3, 4 ve yapımına başlanan 5. Etap hazırlandı. Bu çalışmalarda 6 milyon 319 Bin metrekarelik alan kamulaştırıldı. 2 bin 615 bina, 5 bin 240 daire yıkıldı. Bunun üzerine 456 milyon lira kamulaştırma bedeli ödendi.
(UU)

27.01.2013 16:22:54 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT