1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmit Belediyesi'nden 55 Camiye Tente

İzmit Belediyesi'nden 55 Camiye Tente

İzmit Belediyesinden 55 Camiye Tente
A+A-

İzmit Belediyesi, cami ve cemevlerine destek olmaya devam ediyor. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre İzmit'teki bütün cami ve cemevlerinin temizliği İzmit Belediyesi'nce yap

İzmit Belediyesi, cami ve cemevlerine destek olmaya devam ediyor.
Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre İzmit'teki bütün cami ve cemevlerinin temizliği İzmit Belediyesi'nce yapılıyor. Belediye ayrıca ibadethanelerin çevre düzenlemeleriyle birlikte ibadethanelerin diğer eksiklerini de gideriyor. İzmit'teki 55 camiye cemaatin yağış ve güneşten korunması için tente yapıldığını söyleyen yetkililer, "Camilerin hepsine musalla taşı ve cenaze namazının nasıl kılındığını anlatan tabelalar koyduk. Gelen talepleri kısa süre içinde yerine getirmeye çalışıyoruz" dediler.
Malta mahallesinde ki Malta Cami'ne de İzmit Belediyesi'nce tente yapıldı. Cami Dernek Başkanı Abdullah Bilaloğlu, 2. Başkan Münir Seymen ve cami görevlisi Nurettin Dinç yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'a teşekkür ederek, "İzmit Belediyesi'nin camilere desteğini unutmak mümkün değil. Cami cemaati olarak eksiklerimizi gidermemiz mümkün değil. Eksiklerimizi belediyeye bildiriyor, sağ olsunlar kısa süre içinde yerine getiriyorlar. Emeği geçenlerden Allah razın olsun" dediler.
(İÇ-İÇ)

29.12.2012 14:21:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT