1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmirliler Hamsiye Doyacak

İzmirliler Hamsiye Doyacak

İzmirliler Hamsiye Doyacak
A+A-

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu (EKAF) ve Konak Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 4.Geleneksel Karadeniz Hamsi Şöleni için hazırlıklar tamamlandı. 3 Şubat Pazar günü İnciraltı'nda yapılacak

Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu (EKAF) ve Konak Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği 4.Geleneksel Karadeniz Hamsi Şöleni için hazırlıklar tamamlandı.
3 Şubat Pazar günü İnciraltı'nda yapılacak şölende İzmir'de yaşayan Karadenizliler birlik, beraberlik ve geleneklerini paylaşmak için buluşacak. İzmir'de, Karadeniz rüzgarını estirmeyi hedefleyen etkinlikte yöreye ait tüm zenginlik sunulacak. Her yıl düzenlenen şölende, kemençe, tulum, davul zurna eşliğinde profesyonel sanatçılar konser verecek.
Ege Karadeniz Dernekleri Federasyonu (EKAF) yönetim kurulu, bu yıl Konak Belediyesi ile ortak düzenlenecek hamsi şöleni için Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'ı ziyaret etti. Federasyon yöneticilerini makamında kabul eden Başkan Tartan, İzmirlilere yakışır şekilde bir şölen olması gerektiğini dile getirirken, "Dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin bütünleştiği güzel bir hamsi şöleni olmasını umut ediyorum" dedi.
30 bin kişinin üzerinde katılımın beklendiği hamsi şöleni için 10 ton hamsi siparişi verildiği belirtildi.
(EA-HO-Y)

27.01.2013 10:16:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT