Warning: file_put_contents(/home/wanhaber/public_html/d/cache/xWHf99432ba8b236bdafca1d64eeb16aae4): failed to open stream: Read-only file system in /home/wanhaber/public_html/lib/CM/CM_cache.php on line 0
  1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İzmir'e Yaz Geldi

İzmir'e Yaz Geldi

İzmire Yaz Geldi
A+A-

33. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı'nda açıldı. Açılış töreninde düzenlenen defileyle 2013 yazının ayakkabı modelleri de görücüye çıktı. İZFAŞ, Ege Ay

33. İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı'nda açıldı. Açılış töreninde düzenlenen defileyle 2013 yazının ayakkabı modelleri de görücüye çıktı.
İZFAŞ, Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği, İzmir Ayakkabıcılar Odası ve sektör temsilcilerinin desteği ile düzenlenen Ayakkabı Yaz 2013 açıldı. Açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 33. kez kapılarını açan İzmir Ayakkabı Fuarı'na bir çok fuarda yaşanan katılımcı artışının yansımamasının mutlaka ele alınması gereken bir konu olduğunu dile getirdi. Başkan Kocaoğlu, önümüzdeki günlerde İZFAŞ yetkilileri ile bir araya gelerek geliştirecekleri projelerle Ayakkabı Fuarı'nın gelecek yıllarda zirve yapmasını sağlayacaklarını söyledi. Yeni fuar alanının kısa süre içinde temelini atacaklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, bu proje için 400 milyon lira ayırdıklarını ve bu rakamın Türkiye'de fuarcılığa yapılan en büyük yatırım olduğunu kaydetti.

VALİ KIRAÇ'TAN YOL TEŞEKKÜRÜ
İzmir Valisi M. Cahit Kıraç ise İzmir'i fuarlar ve kongreler kenti yapan organizasyonlardan birinin de Ayakkabı Fuarı olduğunu dile getirdi. Vali Kıraç, yeni tasarımlar ve yeni düşünceler ortaya koyarak kaliteyi artıran ayakkabı sektörünün bu sayede iç ve dış pazarlarda kendine daha fazla yer bulacağına inandığını söyledi. İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Tahsin Güzel'in geçmiş yıllardaki açılış törenlerinin aksine bu yıl ilk kez Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi esnafının yol şikayetini dile getirmediğini hatırlatarak, hizmete açtığı 6 şeritli bulvarla bölge trafiğini rahatlayan Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti.

SEKTÖRDEN OLUMLU MESAJLAR
Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Erdal Durmaz törende yaptığı konuşmada İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Ayakkabı Fuarı'nın sektöre büyük katkı sağladığını dile getirdi. İzmir Ayakkabıcılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Güzel ise 20 milyon insana iş kapısı sağlayan sektörün dünya ayakkabı pazarından yeteri kadar pay alamadığından yakındı. Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çetin de, fuara katılan tüm firmalara sektör ve ülke ekonomisi adına teşekkür etti. Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki ise yaptığı konuşmada, tasarım ve markalaşmaya daha fazla önem verilmesi halinde uluslararası piyasalardaki pazar payının daha da büyüyeceğini söyledi. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise ayakkabı sektörünün fuara daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini ifade etti.

PODYUMDA SICAK RÜZGARLAR ESTİ
Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen mini defilede yaz sezonunun en yeni ayakkabı ve çanta modelleri görücüye çıktı. Ayakkabı Yaz Fuarı Defilesi'nde Özge Ulusoy ve Elif Ece Uzun gibi ünlü mankenler de boy gösterdi.
Açılış töreninin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve davetliler fuardaki stantları gezerek katılımcılarla görüştü.

134 FİRMA KATILIYOR
Ayakkabı Yaz Fuarı'na Türkiye üretiminin yüzde 40'ını karşılayan İzmirli ayakkabıcıların yanı sıra, Türkiye'nin çeşitli illerinden Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Gaziantep, İstanbul, Konya, Manisa, Trabzon ve temsilcilik olarak Tayvan, İtalya ve İsveç'den 134 firma katılıyor. Dört gün sürecek fuar, Ayakkabı Yaz ve Ayakkabı Kış olarak yılda iki kez düzenleniyor.
(HK-AŞ-Y)

10.01.2013 15:51:51 TSI


Warning: file_put_contents(/home/wanhaber/public_html/d/cache/xWH50e764798b673dcfa8b1b188c15c7983): failed to open stream: Read-only file system in /home/wanhaber/public_html/lib/CM/CM_cache.php on line 0
A+A-

HABERE YORUM KAT