1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İZMİR’DEN VAN’A “ÜNİVERSİTELİ YARDIM”

İZMİR’DEN VAN’A “ÜNİVERSİTELİ YARDIM”

İZMİR’DEN VAN’A “ÜNİVERSİTELİ YARDIM”
A+A-

İzmir’de Ege, Dokuz Eylül ve Gediz Üniversitesi’nden 3 öğrenci, eğitim olanaklarını karşılamakta zorluk çeken okullara yardım için bir araya geldi.


Sosyal medyada “Üniversiteli yardım” adında grup oluşturan üniversiteli öğrenciler, ilk olarak günümüzde “boş zaman geçirme yeri” olarak bilinen kahvehaneleri eski haline dönüştürmeye çalışıyor. Eskiden “kıraathane” diye anılan mekanlarda okuma alışkanlığının kazanılması amacı ile birlikte hem gelen insanları okumaya teşvik etmek, hem de çocuklarına kitap götürme olanağı sağlayan üniversiteliler İzmir Şirinyer’de bulunan Kutlay Kıraathanesi’ne bir hafta gibi kısa bir sürede kütüphane kurmayı başardı. Ardından hedeflerini büyüten gençler, ihtiyaç sahibi minik öğrencilere yöneldi.

 

\"\"
Bu kapsamda sosyal paylaşım sitelerinden de eğitim odaklı yardım hareketi başlatan öğrenciler grup arkadaşlarının önerisiyle birlikte Van Erciş’te bulunan Bozkaya İlköğretim Okulu'na yardım toplamak için harekete geçtiler. Toplanan yardımlar zorlu kış şartlarının yaşandığı Van’a geç de olsa geçen haftalarda ulaştırılırken, hediyelerini alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Üniversiteli yardım GRUBU üyesi ve Ege Üniversitesi öğrencisi Tarık Kargı, yardımları daha çok kişiye ulaştırabilmek için çalışacaklarını belirtirken, “Gönüllü olarak 3 kişiyle başladığımız yolda yardımlarıyla sevincimize ortak olan herkese teşekkür ederim” dedi.

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT