1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İzmir'de Chp'den Tiyatrolu Protesto

İzmir'de Chp'den Tiyatrolu Protesto

İzmirde Chpden Tiyatrolu Protesto
A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziemir İlçe Başkanlığı, hükümetin icraatlarını sokak tiyatrosuyla eleştirdi. Sevgi Yolu'ndaki protesto gösterisine, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Ala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziemir İlçe Başkanlığı, hükümetin icraatlarını sokak tiyatrosuyla eleştirdi.
Sevgi Yolu'ndaki protesto gösterisine, CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, CHP İzmir eski Milletvekili Ahmet Ersin, CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, MYK Kadın Kolları yöneticisi Duriye Taş, il genel ve belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı. Gösteride 'Dram Gazetesi' adı verilen 17 maddelik eleştirileri 'gazeteci çocuk' rolündeki oyuncu yüksek sesle okudu. Gösteride kadına şiddet, çocuk gelinler, atanamayan öğretmenler, benzin zamları, tarım ve hayvancılık uygulamaları, diplomalı işsizler, ODTÜ'lü gençler, tutuklu gazeteciler, okullardaki serbest kıyafet uygulaması, terör, özelleştirme, nükleer enerji ve silahlanma, emeklilerin sorunu, yoksulluk, borçlanma, 4 4 4 sistemi, icra takipleri ele alındı. Açık havada sergilenen oyun, yağmura ve soğuk havaya rağmen ilgi gördü. 2002 yılında iktidara gelen hükümetin "3Y" olarak nitelendirdiği yoksulluk, yolsuzluk ve yasak kavramlarını kaldıracağını söylediğini anımsatan Milletvekili Alaattin Yüksel, herkesi CHP çatısı altında buluşmaya çağırdı.
CHP Gaziemir İlçe Başkanı Umut Tekin de, kadından gencine, işçiden emekliye, memurdan öğrenciye mutsuz bir toplum olduğunu savunarak, "Bu tabloyu değiştirecek, mutlu bir Türkiye yaratacak, çözüm üreten Cumhuriyet Halk Partisi var. Kurtuluş halkın iktidarındadır. Herkes için CHP" diye konuştu.
(HD-CC-Y)

12.01.2013 17:49:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT