1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmir Ticaret Odası Meclis Eski Başkanı Necip Kalkan, Bypass Ameliyatı Oldu

İzmir Ticaret Odası Meclis Eski Başkanı Necip Kalkan, Bypass Ameliyatı Oldu

İzmir Ticaret Odası Meclis Eski Başkanı Necip Kalkan, Bypass Ameliyatı Oldu
A+A-

Kalp spazmı geçiren İzmir Ticaret Odası (İTO) Meclis eski Başkanı Necip Kalkan, Şifa Üniversitesi Hastanesi'nde bypass ameliyatı oldu. Prof. Dr. Mehmet Ateş ve ekibinin başarılı operasyonu ile sağlığı

Kalp spazmı geçiren İzmir Ticaret Odası (İTO) Meclis eski Başkanı Necip Kalkan, Şifa Üniversitesi Hastanesi'nde bypass ameliyatı oldu. Prof. Dr. Mehmet Ateş ve ekibinin başarılı operasyonu ile sağlığına kavuşan Kalkan, Perşembe günü hastaneden taburcu edilecek.
Kalkan, geçirdiği kalp spazmı sonrası sıkıntısının sürmesi üzerine Şifa Üniversitesi Hastanesi'ne başvurdu. Kardiyolojik tetkiklerin ardından acilen ameliyata alanın Kalkan'ın üç damarına bypass yapıldı.
Şifa Sağlık Grup Başkanı ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ateş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Necip Kalkan'ın bugün taburcu edileceği bildirildi.
Konuyla ilgili bilgilerine başvurduğumuz Prof. Dr. Mehmet Ateş, "Necip Kalkan Bey, acil şartlarda hastanemize kabul edildi. Yapılan incelemelerinde koroner bypass gerekliliğine kardiyoloji ve kalp damar cerrahi kliniklerinin yaptığı ortak konseyde karar verildi. Bunun üzerine Necip Bey'i geçen hafta Cuma günü ameliyata aldık ve 3 damarına bypass uyguladık. Hastamızın şimdi durumu iyi, hastanemizde dinleniyor. Kendisini Perşembe günü taburcu etmeyi planlıyoruz" dedi.
"ARKADAŞLAR SAĞLIKLARINA DİKKAT ETSİN"
Dinlediği hastane odasından sevenlerine iyi olduğunun mesajını ileten Necip Kalkan, onları sağlıkları konusunda dikkatli olmaya davet etti.
Kalkan, yaşadığı kalp spazmı ve sonrasını şöyle anlattı: "Gece rahatsızlandım, mide gazı zannettik. Sabah toplantılarım vardı, rahatsızlığım devam edince, hastaneye gittim. EKG sonuçları bozuk çıktı. EKG'de sorun çıkınca hemen hastanede anjiyo oldum. Doktorlar üç damarın tıkalı olduğunu gördüler. Tüm doktorların değerlendirmesini aldım, hepsi bypass ameliyatının kesin çözüm olacağını söyledi. Biz de Cenab-ı Allah'ın izni ile Prof. Dr. Mehmet Ateş Hocamızın ekibine kendimizi teslim ettik. Çok başarılı bir operasyon geçirdik. Şimdi Allah'a şükür kendimi çok iyi hissediyorum. Allah nazarlardan saklasın."

09.01.2013 14:59:37 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT