1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İzmir İmecesi

İzmir İmecesi

İzmir İmecesi
A+A-

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçe belediyesinin birlikte başlatmış oldukları temizlik imecesi kampanyasında Balçova'nın cadde, sokak ve parkları temizlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 20 i

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçe belediyesinin birlikte başlatmış oldukları temizlik imecesi kampanyasında Balçova'nın cadde, sokak ve parkları temizlendi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 20 ilçe belediyesinin başlatmış olduğu temizlik imecesi kampanyasında Balçova'daki tüm cadde, sokak, park ve bahçelerin temizliğine başlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 20 ilçe belediye başkanıyla aldığı karar doğrultusunda, 'Daha Temiz İzmir İçin El Ele' sloganıyla kent genelinde başlatılan temizlik çalışmaları Balçova'da devam ediyor.
Kent genelinde iki gün boyunca sürecek temizlik çalışmalarında 120 personel görev aldı. Çalışmalarda, kamyon, süpürme aracı, su tankeri, kepçe gibi birçok araç kullanılıyor. Temizlik çalışmaları kapsamında, parklardaki ve caddelerdeki ağaçlar budanarak, parklar ve sokaklar süpürülüyor. Kentin yeşil alanlarındaki çimler biçilerek, parklardaki ve kavşaklardaki yabani otlar temizleniyor. Aynı zamanda çöp konteynırları ilaçlanarak dezenfekte edildi.
BAŞKAN ÇALKAYA TEŞEKKÜR ETTİ
İşçilere ve kampanyaya katılan belediyelere katkıları için teşekkür eden Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, belediyelerin önemli hizmetlerinden birinin de çevre temizliği olduğuna dikkat çekerek, "Daha temiz bir İzmir için el ele çalışıyoruz. Kampanyaya katılan belediyelerimizin çalışanları ile birlikte kentimizde iki günlük çalışma yapıyoruz. Hem katılan işçilerimize hem de destek olan belediyelerimize teşekkür ederim. Bizde elimizde olan imkânlarla sonuna kadar destek vermeye devam edip İzmir'imizi ve ilçelerimizi daha temiz bir hale gelmesine katkı koyacağız" dedi.
(HK)

15.01.2013 09:58:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT