1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İzinsiz yürüyüşte olaylar çıktı

İzinsiz yürüyüşte olaylar çıktı

İzinsiz yürüyüşte olaylar çıktı
A+A-

Sur'da devam eden sokağa çıkma yasağı ve operasyonları protesto etmek için DBP İl Başkanlığı öncülüğünde yapılmak istenilen izinsiz yürüyüşe polis izin vermedi. Polis, yürümede ısrar eden gruba müdahale edince olaylar çıktı.

DBP Diyarbakır İl Başkanlığı öncülüğünde Yenişehir İlçesi'ndeki Ofis semtinde bir araya gelen bir grup, Sur İlçesi'nde 2 Aralık 2015 tarihinde bu yana devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etmek için ilçeye yürümek istedi.

Merkez Yenişehir İlçesi'nde TOMA ve zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, yürüyüşün yasal olmadığını belirterek, izin vermeyeceklerini bildirip, gruptan dağılmaları istedi. Dağılmayan ve yürümek isteyen gruba polis gaz bombaları ve basınçlı suyla müdahale etti. Göstericiler de polise taşlı saldırıda bulundu. Kentin en önemli caddesi Ekinciler Caddesi üzerindeki olaylar sırasında esnafların bir bölümü kepenk kapattı. Bir süre devam eden olayların ardından gruplar ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Olayların yatışması ardından kepenklerini kapatan esnaflar yeniden işyerlerini açtı. Polis ekipleri de bölgede sıkı güvenlik önlemleri alırken, devriye görevi yürüttü. Bu sırada ara sokaklarda ise olaylar yer yer sürdü. DHA

3-418.jpg5-208.jpg2-208.jpg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT