1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İyte Yaşam Merkezi İçin İmzalar Atıldı

İyte Yaşam Merkezi İçin İmzalar Atıldı

İyte Yaşam Merkezi İçin İmzalar Atıldı
A+A-

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne (İYTE) yapılacak Lisansüstü Yaşam Merkezi'nin sözleşmesi imzalandı. Konaklama ve sosyal aktivite mekanlarının yer alacağı Merkez'in Temmuz 2014'te tamamlanarak, hiz

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne (İYTE) yapılacak Lisansüstü Yaşam Merkezi'nin sözleşmesi imzalandı. Konaklama ve sosyal aktivite mekanlarının yer alacağı Merkez'in Temmuz 2014'te tamamlanarak, hizmete girmesi öngörülüyor.
İYTE kampüsüne yapılacak Lisansüstü Öğrenci Yaşam Merkezi'nin sözleşmesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden ile Astra İzmir Yapı ve İşletmeciliği San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Nevzat Taşkın ve Kerem Mavituncalılar tarafından imzalandı.
İmza töreninde konuşan İYTE Rektörü Prof. Dr. Güden, bu projenin Enstitü için çok önemli olduğunun altını çizdi. Öğrenciler tarafından, sosyal yaşam alanı ihtiyacının her fırsatta dile getirildiğini söyleyen Prof. Dr. Güden, yapılacak Lisansüstü Yaşam Merkezi'nin Kampüs içi ve Teknopark'a yönelik mekanlar barındıracağını kaydetti.
2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde açılışı yapılması planlanan Yaşam Merkezi'nde 500 kişinin kalabileceği odalar ve çeşitli sosyal aktivite imkanları olacak.
Lisansüstü Yaşam Merkezi, İYTE Kampüsü'nün Çeşme kapısı girişinde yer alacak.
(AÖK-ERG-Y)

20.02.2013 13:55:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT