1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İyider Tarafından Suriyelilere Yapılan Yardımlar Sürüyor

İyider Tarafından Suriyelilere Yapılan Yardımlar Sürüyor

İyider Tarafından Suriyelilere Yapılan Yardımlar Sürüyor
A+A-

İlim Yardımlaşma ve İrfan Derneği (İYİDER) tarafından, Kilis'te bulunan Suriyelilere soba ve gıda malzemesi dağıtımı yapıldı. İYİDER tarafından Kilis merkezde yaşayan Suriyelilere yönelik yardımlar

İlim Yardımlaşma ve İrfan Derneği (İYİDER) tarafından, Kilis'te bulunan Suriyelilere soba ve gıda malzemesi dağıtımı yapıldı.
İYİDER tarafından Kilis merkezde yaşayan Suriyelilere yönelik yardımlar sürerken, kış mevsimi olması nedeniyle soba başta olmak üzere battaniye, giysi ve gıda yardımlarının dağıtımına hız verildi.
İYİDER Yönetim Kurulu üyesi Osman Gezgin, ihtiyaç sahibi Suriyelileri tespit ederek 8 aydır yardım yaptıklarını belirterek, "İslambey Parkı içerisinde yaklaşık 300 kişilik yemek veriyoruz. Kilis'e yeni gelen Suriyelileri tespit ederek, yardımlarda bulunuyoruz. Suriyeliler ile ilgili çalışmalarımız var. Kardeş aile çalışmalarımız var. Adresleri tespit ettikten sonra ne ihtiyaçları varsa imkanlara göre gerekli yardımları yapıyoruz. Şu ana kadar 250 aileye soba dağıtımı gerçekleştirdik. Kilis dışındaki hayırseverlerin gönderdikleri yardımları, ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırıyoruz" dedi.
(MAD-MAD-SO-Y)

28.01.2013 12:25:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT