1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Başvuruları 1 Şubat'ta Başlıyor

İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Başvuruları 1 Şubat'ta Başlıyor

İyi Tarım Uygulamaları Destekleme Başvuruları 1 Şubatta Başlıyor
A+A-

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, 'İyi Tarım Uygulamaları Destekleme' başvurularının 1 Şubat'ta başladığını bildirdi. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, y

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, 'İyi Tarım Uygulamaları Destekleme' başvurularının 1 Şubat'ta başladığını bildirdi.
Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Salih Köksal, yaptığı açıklamada, "Meyve sebze üretimi ile Örtüaltı üretiminde İyi Tarım Uygulamaları yapan ve desteklemesinden faydalanmak isteyen üreticiler için başvuru dosya alımları 1 Şubat 2012 tariki itibariyle başlıyor. İyi Tarım Uygulamaları Destekleme (İTUD) Ödemesi başvuruları; 01 Şubat 2013 tarihinden 15 Mart 2013 günü mesai saati bitimine kadar devam edecektir. Başvuru yapan üreticilerin 2012 üretim sezonunda Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olmaları, Örtüaltı üretim yapanların ayrıca Örtüaltı Kayıt Sistemi'ne kayıtlı olmaları zorunludur. Üreticilerin; Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı oldukları İl/İlçe Müdürlüklerine istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvuru esnasında; 2012/46 sayılı İTUD Tebliğine göre; Tebliğin ekinde mevcut olan; EK-4' e uygun İTUD başvuru dilekçesi, 2012 üretim sezonuna ait ÇKS Belgesi, 2012 yılı içinde yayımlanan, yıl sonuna kadar geçerliliği olan yetkilendirilmiş kuruluşlarca düzenlenmiş İTU sertifikası ile birlikte Tebliğ'in EK-5 Sertifika Eki ve Örtüaltı üretim yapanlar için de EK-6' da belirtilen Sertifika ekini ibraz edeceklerdir" dedi.
(MB-İK)

30.01.2013 12:38:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT