1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İYİ EĞLENCELER VEKİLİM!

İYİ EĞLENCELER VEKİLİM!

İYİ EĞLENCELER VEKİLİM!
A+A-

Amerika\'nın California Eyaleti\'nin Los Angeles şehrinde düzenlenen \'4. Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali\'nde Van standını ziyaret eden California Eyaleti’nin Bölge Milletvekili Mıchael M. Honda...

Amerika'nın California Eyaleti'nin Los Angeles şehrinde düzenlenen '4. Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali'nde Van standını ziyaret eden California Eyaleti’nin Bölge Milletvekili Mıchael M. Honda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ‘Şemame’ adlı oyununu oynadı. 


ABD'nin California Eyaletine bağlı Los Angeles şehrinde bulunan Pasifika Enstitüsü'nün Organge County Fuar alanında düzenlediği 4. Anadolu Kültürleri ve Yemek Festivali’nin üçüncü günü hafta sonu olması sebebiyle ziyaretçi akınına uğradı. Festivalin ilk gününden ziyaretçilerin ilgi gösterdiği Van standı, bu kez Amerikalı siyasileri ve bürokratları ağırladı. Açılış seremonisine gelen California Eyaleti’nin 17’nci Bölge Milletvekili Mıchael M. Honda, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü folklor ekibinin davul zurna eşliğindeki performansını bir süre kenarda izledi. YYÜ İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Memet Metin Barlık’ın Türkçe ve Kürtçe türküleriyle halay çeken ziyaretçilere eşlik eden milletvekili Mıchael M. Honda, daha sonra çalınan ‘Şemame’ oyununu Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan’la birlikte oynamaya başladı. Amerikalı vekil, oyunun başında sağa sola dönüşlerde hata yapmasına rağmen oyuncuların ayak ritimlerini takip ederek sonunda ‘Şemame’yi oynamayı başardı. Halay sonrası Milletvekili Gülşen Orhan, Amerikalı meslektaşı Mıchael M. Honda’ya ‘teşekkür’ ederken, Yusuf Konak’ta kendisine çeşitli hediyeler takdim etti.

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT