1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İtso Üyelerine "dış Ticaret" Eğitimi

İtso Üyelerine "dış Ticaret" Eğitimi

İtso Üyelerine dış Ticaret Eğitimi
A+A-

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)  üyelerine dış ticaret eğitim verildi. İTSO Konferans Salonu'nda dün yapılan dış ticaret eğitiminde nde TEB Bursa Trade Center Dış Ticaret Merkezleri Müdürü Ze

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO)  üyelerine dış ticaret eğitim verildi.
İTSO Konferans Salonu'nda dün yapılan dış ticaret eğitiminde nde TEB Bursa Trade Center Dış Ticaret Merkezleri Müdürü Zekayi Aşıkoğlu firmalara dış ticaretle ilgili güncel ve önemli bilgiler verdi. Tış ticaret, ihracatın şekilleri ve yöntemi, dış ticarete yön veren uluslararası kurumlar ve sözleşmeler, teslim şekilleri, uluslararası ödeme şekilleri, dış ticaret işlemlerinde kullanılan belgeler, ithalat ile ihracat mevzuatı, akreditifler, alacak sigortaları, garantiler, dış ticaret finansmanı, Eximbank kedileri, döviz, riskleri, türev ürünler hakkında ayrıntılı bilgi verildi.
İTSO Başkanı Metin Anıl, Türkiye'nin 10 yıl içinde dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olmayı ve 500 milyar dolar ihracat yapmayı hedeflediğini söyledi. Anıl İnegöl'ün hedefinin de 3 milyar dolar ihracata ulaşmak olduğunu belirterek, "Bu hedefe ulaşmak içim hem çok çalışmak hemde bilgi sahibi olmak gerekiyor. Üyelerimizin dış ticaret personeline dış ticaret konusunda güncel bilgiler vermek amacıyla bir seminer düzenledik. Seminere gösterilen ilgi bizi ziyadesi ile memnun etti" diye konuştu.
(MŞ)

15.01.2013 16:25:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT