1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İthal Hırsızlar Tutuklandı

İthal Hırsızlar Tutuklandı

İthal Hırsızlar Tutuklandı
A+A-

Antalya'dan geldikleri gün İzmir'in Alsancak semtinde bir mağazada hırsızlık olayına karışan Gürcistan uyruklu 3 kişi tutuklandı. Hırsızlık olayı, Alsancak Dr. Mustafabey Caddesi'nde bir mağazada m

Antalya'dan geldikleri gün İzmir'in Alsancak semtinde bir mağazada hırsızlık olayına karışan Gürcistan uyruklu 3 kişi tutuklandı.
Hırsızlık olayı, Alsancak Dr. Mustafabey Caddesi'nde bir mağazada meydana geldi. 27 Aralık 2012 tarihinde Türkiye'ye giriş yaptıkları belirtilen ve uzun süre Antalya'da kalan Gürcistan uyruklu David Ioseliaw (56), Aleksandra Guruli (40) ve Manuchar Kırkıtadze (38), İzmir'e geldikleri 10 Ocak tarihinde ellerinde özel yapım alüminyum folyo sarılı çantaya değerli eşyaları koyarak kayıplara karıştı. Akşam saatlerinde yapılan sayımda mağaza çalışanları tarafından farkedilen olay polise bildirildi. Mağazaya gelen güvenlik timleri, kameraları inceleyerek hırsızlık olayına karışan şahısları tespit etti. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, hırsızlık olayı ile ilgili araştırma başlattı. Mağaza önünde de önlem alan ekipler, Gürcü uyruklu üç şahsın yine mağazaya hırsızlık amaçlı geldiklerini gördü. Mağazaya giren şüpheliler suçüstü yakalandı. Hırsızların çantalarının içinin alüminyum folyo ile kaplı olduğu ve bu nedenle X-Ray cihazının ve alarmın çalışmadığı belirlendi. Mağazanın güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde 3 şahsın mağazaya getirdikleri özel çantalara aldıkları eşyaları koyarak dışarı çıktıkları görüldü. Şüpheliler, tercüman eşliğinde ifadeleri alındıktan sonra sevk edildikleri İzmir Adliyesinde çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
(ARÇ-HO-Y)

14.01.2013 10:17:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT