1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İtfaiyeden Karga Kurtarma Operasyonu

İtfaiyeden Karga Kurtarma Operasyonu

İtfaiyeden Karga Kurtarma Operasyonu
A+A-

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde çınar ağacının dalında asılı kalan kargayı itfaiye ekipleri kurtardı. Atatürk Parkı'ndaki çınar ağacının dallarında bir karganın ayağından asılı kaldığı ihbarı üzerine

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde çınar ağacının dalında asılı kalan kargayı itfaiye ekipleri kurtardı.
Atatürk Parkı'ndaki çınar ağacının dallarında bir karganın ayağından asılı kaldığı ihbarı üzerine Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın ve itfaiye ekipleri, otomatik merdivenli itfaiye aracıyla kargayı kurtarmayı çalıştı. 4 merdivenin bağlanarak birbirine eklenmesiyle 30 metrelik çınar ağacına çıkan İtfaiye Müdürü Taşkın, ağacın en üst noktasındaki dalda iple ayağından asılı kalan kargaya ulaştı. Taşkın, kargayı kurtardıktan sonra tekrar doğaya bıraktı. İtfaiye ekiplerinin kargayı kurtarma çalışması, vatandaşlarca da meraklı gözlerle izlendi.
İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, sabahın erken saatlerinde vatandaşlar tarafından Atatürk Parkı'ndaki çınar ağacında bir karganın ayağından asılı vaziyette kaldığının kendilerini bildirildiğini ifade ederek, "Atatürk Parkı'ndaki en yüksek ağaçlardan birinin en üst dalında bir karganın ayağından ipe dolanmış bir şekilde mahsur kaldığını gördük. Önce otomatik merdivenli itfaiye aracıyla hayvanı kurtarmayı denedik ancak park alanına giremedik. Bunun üzerine farklı bir teknik geliştirerek, seyyar merdivenleri iple güvenli bir şekilde birbirlerine bağlamak suretiyle en üst noktaya kadar çıktık. Buna rağmen merdiven yetişmeyince karganın asılı kaldığı dalı saplı kanca vasıtasıyla kendimize doğru çekerek hayvanı kurtardık ve doğaya saldık. Biz itfaiyeciler için canlının ne olduğu önemli değildir. Önemli olan canlı olmasıdır. Biz bu şekildeki ihbarları, canlının türü ne olursa olsun bir insan mahsur kalmış gibi en ciddi şekilde değerlendirmekteyiz" dedi.
(HH-SA-CC-Y)

10.01.2013 18:02:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT