1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İtfaiye Erlerine Bomba İmha Uzmanlarından Eğitim

İtfaiye Erlerine Bomba İmha Uzmanlarından Eğitim

İtfaiye Erlerine Bomba İmha Uzmanlarından Eğitim
A+A-

Tokat'ta itfaiye erlerine bomba imha uzmanları tarafından eğitim verildi. Tokat Belediyesi İtfaiye'sinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programında itfaiyecilerin şüpheli paket v

Tokat'ta itfaiye erlerine bomba imha uzmanları tarafından eğitim verildi.
Tokat Belediyesi İtfaiye'sinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim programında itfaiyecilerin şüpheli paket ve benzeri olaylarla karşılaştıklarında yapması gerekenlerle ilgili bilgi verildi. Eğitim programı öncesinde konuşma yapan Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, yangınlara ilk müdahalede patlayıcı madde ile karşılaşıldığında bilgili olmak gerektiğine dikkat çekti. 3 günde 2 şer saatlik eğitimde itfaiye erlerinin bilgilerini tazeleyeceğini ifade eden Çetin, itfaiye için bu tür eğitimlerin olmazsa olmaz unsurlar olduğunu söyledi. İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Yavuz Pirdal ise farklı kurumların farklı personelleri olmalarına rağmen aynı sahada beraber hareket eden personeller olduklarını kaydetti. Bu eğitim çalışmalarını ilk kez 112 Acil Yardım ekipleri ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Pirdal, "Şuanda bu koordinasyonu Türkiye'de ilk defa gerçekleştiren bir birim olarak 112 ve 155 birlikteliğini sağladı. Bu birlikteliğin devamını 110 yani itfaiye personeli ile yapmak istedik. Bunun temel neden daha iyi daha hızlı insan hayatını yakışır bir hizmet sunmak ve bunu ortak olarak yapmak" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara bomba imha uzmanları ve olay yeri inceleme ekipleri tarafından sunum yapıldı.
(Nİ-SLH-Y)

19.02.2013 16:05:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT