1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İtalyan Heyetinden Maya'ya Ziyaret

İtalyan Heyetinden Maya'ya Ziyaret

İtalyan Heyetinden Maya'ya Ziyaret
A+A-

İtalya'dan gelen 4 kişilik bir heyet, Van’ın İpekyolu Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Maya Kadın Danışma Merkezi'ni ziyaret etti.


İpekyolu Belediyesi bünyesinde faaliyet yürüten Maya Kadın Danışma Merkezi'ne aralarında 2 rahibin de bulunduğu 4 kişilik bir heyet ziyarette bulundu. Maya Kadın Danışma Merkezi'ni ziyaret eden heyete, İpekyolu Belediye eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser'in yanı sıra belediye meclis üyeleri de eşlik etti. Danışma merkezi hakkında yetkililerden bilgi alan heyet, çalışmalara ilişkin bilgi alışverişinde bulundu. Sergio Merlini ve Stafano Messina isimli rahipler, kurumdan daha önce haberleri olduklarını ve kurumu yakından takip ettiklerini ifade ederek, kadın danışma merkezine çalışmalarında başarılar diledi. Bölgede kadına uygulanan pozitif ayrımcalığın taktire şayan olduğunu belirten rahipler, kadının dünyanın her yerinde aynı pozitif ayrımcılığa tabi tutulmasının gerektiğini dile getirdiler.


Ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getiren Bidav ve Keser ise, yapılan ziyaretin anlamlı olduğunu kaydettiler. Bölgeden dünyanın her yerine barış köprülerinin oluşması gerektiğini dile getiren eş başkanlar, yapılan sohbet ve konuşmaların ardından heyet üyeleri ile birlikte Maya Kadın Danışma Merkezi’nde yer alan seramik atölyesini gezdi. Burada yapılan seramikler hakkında bilgi alan heyet üyeleri, daha sonra sağlık merkezini gezerek incelemelerde bulundular.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT