1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İsveç'te PYD temsilciliği açıldı

İsveç'te PYD temsilciliği açıldı

İsveç'te PYD temsilciliği açıldı
A+A-

Suriye'de IŞİD'e karşı verdiği savaşla bir Kürt bölgesi kurmak isteyen PYD, AKP-Erdoğan iktidarının tüm 'terörist' nitelendirmelerine rağmen meşruiyetini arttırıyor. Bugün (18.04.2016) İsveç'te PYD temsilciliği açıldı.

AKP-Erdoğan iktidarının, Suriye'de Kürt bölgesi kurulmaması için askeri ve siyasi anlamda saldırdığı ve 'terör örgütü' ilan ettiği PYD, Erdoğan'ın 'terörist' nitelemelerine karşı Avrupa ülkelerinde meşruiyetini artırıyor.

Daha önce Moskova'da temsilcilik açan PYD; temsilciliklerini Avrupa'ya da taşıyacağını açıklamıştı. Bugün (18.04.2016) İsveç'te PYD tarafından temsilcilik açıldı. Sputnik'te yer alan habere göre; Açılışa YPJ komutanı Nesrin Abdullah da katıldı.

YPJ komutanı Nesrin Abdullah hafta içinde İsveç Savunma Bakanı Peter Hultqvist ile de görüşerek Suriye’de yaralanan PYD mensuplarının tedavilerinin İsveç’te yapılması talebinde de bulundu.

Almanya ve Fransa'da da temsilcilik açılacak

 PYD Eş Başkanı Salih Müslim daha önce yaptığı açıklamasında, Almanya ve Fransa'da temsilcilik açacaklarını söylemişti. Müslim'in bu açıklaması, PYD'nin Avrupa'daki temsilcilikleri İsveç'le sınırlı kalmayacağını gösteriyor. 

Kaynak: yarınhaber.net

A+A-

HABERE YORUM KAT