1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İsveç Ankara Büyükelçisi Akesson'dan Vali Doğan'a Ziyaret

İsveç Ankara Büyükelçisi Akesson'dan Vali Doğan'a Ziyaret

İsveç Ankara Büyükelçisi Akessondan Vali Doğana Ziyaret
A+A-

İsveç Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ı ziyaret etti. Konya Valisi tarafından karşılanan İsveç Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson, ilk olarak Valilik Şeref Defterini

İsveç Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan'ı ziyaret etti.
Konya Valisi tarafından karşılanan İsveç Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson, ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "İsveç Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyeliği sürecinde en çok destek veren bir ülke. İsveç'te yaklaşık 120 bin civarında Türk vatandaşı yaşıyor. Bir Konyalının İsveç'e gittiğinde kendisini Konya'da hissedecek kadar yoğun Konyalı nüfusu bulunuyor" dedi.
İsveç Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson ise, yıllık planlama toplantısını yapmak için Konya'yı seçtiklerini ve bütün büyükelçilik personelleriyle birlikte Konya'da bulunduklarını ifade etti. Toplantı süresince Konya tarihini tanıma fırsatı bulacaklarını aktaran Akesson, Konya'nın tarihsel açıdan çok önemli bir şehir olduğunu ve tarihi bir geçmişinin olduğunu dile getirdi. Kısa bir süre sonra yoğunluğu Kulu ilçesinden olmak üzere Konya'dan İsveç'e olan göçün 50. yılının kutlanacağını kaydeden Akesson, "Bu bizim için çok önemli. İyi ilişkilerimizin sonucu olarak Konya'nın Kulu ilçesinde fahri konsolosluk açmaya karar verdik. İsveç Büyükelçisi olarak benim en önemli görevlerimden biri de Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girme sürecine destek olmaktır. Çünkü Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne girmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
(AH-

14.02.2013 17:42:28 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT