1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İstinat Duvar Çöktü Mahalle Sakinleri Ölümden Döndü

İstinat Duvar Çöktü Mahalle Sakinleri Ölümden Döndü

İstinat Duvar Çöktü Mahalle Sakinleri Ölümden Döndü
A+A-

Hakkari'de istinat duvarının çökmesi üzerine mahalle sakinlerinin şans eseri ölümden kıl payı kurtuldukları belirtildi. Bulak Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan yolda belediye tarafın

Hakkari'de istinat duvarının çökmesi üzerine mahalle sakinlerinin şans eseri ölümden kıl payı kurtuldukları belirtildi.
Bulak Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan yolda belediye tarafından bir yıl önce yapılan 5 metre yükseklikte ve 200 metre uzunluğundaki taştan istinat duvarı, kar yağışı ve akabinde yağan karla karışık yağmura daha fazla dayanamayarak büyük bir gürültü ile çöktü. Çökmenin akşam saatlerinde meydana gelmesinin bir mucize olduğunu belirten mahalle sakinleri, duvarın askıda kalan diğer bölümünün çökmesinden endişe ettiklerini söylediler. Mahalle sakinleri, "Bir yıl önce araçların uçurumdan yuvarlanmaması için belediye tarafından taştan istinat duvarı yaptırıldı. Ancak son günlerde etkili olan kar yağışı ve karla karışık yağmur nedeniyle akşam saatlerinde duvarın baş kısmında bir çökme meydana geldi. Okulların tatil olması ve duvarın akşam saatlerinde çökmesi büyük bir mucizedir. Gündüz çökmesi halinde yolda geçenlere zarar verebilirdi. En büyük tesellimiz duvarın akşam çökmesi ve kimsinin o sırada oradan geçmemesidir. Duvarın baş tarafı çöktüğü için ortasında ise taşlar askıda kalmış ve devamı her an gelebilir. Bu nedenden dolayı belediye ile görüşerek bir önlemin alınmasını istedik" şeklinde konuştular.
Belediye Başkanlığı yetkilileri ise, şu anda karla mücadele çalışması yaptıklarını belirterek ön kısmında çöken istinat duvarının yaz aylarında yeniden yapılacağını belirttiler.
(FT-MSA-Y)

28.01.2013 12:23:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT