1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İşten Atılınca İntihara Kalkıştı

İşten Atılınca İntihara Kalkıştı

İşten Atılınca İntihara Kalkıştı
A+A-

Şanlıurfa'da çalıştığı taşeron firmasından çıkartılan İbrahim İstek, çatıya çıkarak boğazına bıçak dayayıp intihara kalkıştı. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, işsiz gence iş sözü vererek intihardan

Şanlıurfa'da çalıştığı taşeron firmasından çıkartılan İbrahim İstek, çatıya çıkarak boğazına bıçak dayayıp intihara kalkıştı. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, işsiz gence iş sözü vererek intihardan vazgeçirdi.
Taşeron firma elemanı olarak 10 yıldır temizlik işlerinde şoförlük yapan İbrahim Tenekeci, bu sabah işe gidince arabası bozulduğu için işten çıkartıldığını öğrendi. İşsiz kalan İbrahim Tenekeci çalıştığı firmanın çatısına çıkarak boğazına bıçak dayayıp intihara kalkıştı. Saatlerce yağmur altında çatıda kalan İbrahim İstek'e aynı firmada çalışan arkadaşları da alkışlarla destekledi. Olay yerinde çok sayıda polis, itfaiye aracı ve sağlık görevlileri sevk edildi. Uzun süre ikna edilmeye çalışılan İbrahim Tenekeci Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba gelmeden çatıdan inmeyeceğini söyledi. O sırada başka bir programdan dönen Vali Celalettin Güvenç, olay yerine geldi. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Emniyet Müdürü Yardımcısı Sedat Yorgancı İbrahim İstek'i ikna etmeye çalıştı. Vali Güvenç'in sesine kulak veren İbrahim İstek intihardan vazgeçerek çatıdan indi. Vali güvenç ile bir süre görüşen İbrahim İstek, yeniden işe girme sözünü aldı. İstek daha sonra sağlık kontrolünün yapılması için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Olayla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güven, "Çocuğun sıkıntısı varmış bu sebeple intihara kalkışmış. Konuştuk anlaştık yeniden işe girecek herkese çok geçmiş olsun" dedi.
(RÇ-ÖK-Y)

06.02.2013 13:39:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT