1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İstanbul'dan Mültecilere Yardım Eli Uzatıldı

İstanbul'dan Mültecilere Yardım Eli Uzatıldı

İstanbuldan Mültecilere Yardım Eli Uzatıldı
A+A-

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde barınan Suriyeli mültecilere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler İdaresi ve Spor Başkanlığı tarafından, bir kamyon dolusu yardım malzemesi gönderildi. Akçakal

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde barınan Suriyeli mültecilere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler İdaresi ve Spor Başkanlığı tarafından, bir kamyon dolusu yardım malzemesi gönderildi. Akçakale Belediyesi araçlarıyla, gelen yardımları sığınmacılara ulaştırdı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler İdaresi ve Spor Başkanlığı tarafından Suriyeli mültecilere; 52 adet 37 ekran televizyon, bin adet battaniye, 61 adet küçük boy halı, 288 adet şampuan, 4 adet kale direği, 10 adet yer minderi, 18 adet plastik ayaklık, 1 koli oyuncak ve 20 adet rulo minderin de bulunduğu çeşitli ihtiyaç malzemeleri gönderildi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal İşler İdaresi ve Spor Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, mağdur ve yardıma muhtaç Suriyeli mültecilere yardım elinin bundan sonra da uzanacağı dile getirildi.
Akçakale ilçesinde barınan yaklaşık 50 aileye gelen yardımlar, eşit bir şekilde araçlarla dağıtıldı. Yardımları alan mülteciler, Türk halkına ve yetkililere teşekkür etti.
(MD-SO-Y)

16.01.2013 13:18:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT