1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İstanbul'da Kandil Coşkusu

İstanbul'da Kandil Coşkusu

İstanbulda Kandil Coşkusu
A+A-

İstanbul'da, Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandili'ni idrak etmek isteyen vatandaşlar camileri doldurdu. Mevlit Kandili'ni idrak etmek isteyen İstanbullular başta Eyüp Sulta

İstanbul'da, Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya geldiği gün olan Mevlid Kandili'ni idrak etmek isteyen vatandaşlar camileri doldurdu.
Mevlit Kandili'ni idrak etmek isteyen İstanbullular başta Eyüp Sultan Camii olmak üzere kentteki tarihi camileri doldurdu. Camilerde akşam özel programlar düzenlendi. Vatandaşlar, camilerdeki kandil programlarına büyük ilgi gösterdi. Cami içerisinde yer bulamayan vatandaşlar dışarıda hasırlar üzerinde namaz kıldı. Dua etti. Yatsı namazını birlikte kılan Müminler, daha sonra okunan dualara hep birlikte 'amin' dedi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan kandil programı, okunan ilahilerle son buldu. Cami çıkışında hayırda bulunan vatandaşlar cemaate lokum ikramında bulundu. Birlik ve beraberlik mesajı veren vatandaşlar, "Tarif edilmez bir duygu yaşıyoruz. Allah herkese hayırlar nasip etisin" dedi.
(ÖS-AU-Eİ-Y)

23.01.2013 20:29:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT